Hoşgörü Kenti İzmit Etkinlikleri 2012

26-30 Nisan 2012 tarihlerinde, Art Nicomedia Derneği tarafından düzenlenen Hoşgörü Kenti İzmit Etkinlikleri kapsamında kentimize davet edilen 44 kişilik Niş Üniversite Korosu, ilki Kocaeli Üniversitesinde diğeri 28 Nisan 2012 akşamı Kültür Tepesinde 2 performans sergiledi. 1972 yılında kurulan koro bugüne kadar 200'e yakın kentte 1.100 den fazla performans sergiledi. Almanya,İspanya,Hollanda, Polonya, Çekoslavakya, Yunanistan, Makedonya, Ukranya ve Rusyada çeşitli ödüller kazandı. Kondüktörlüğünü Prof. Dr. Suzana Kostiç'in yaptığı koronun İzmit için özel hazırlanan repertuarı İzmitliler tarafından büyük takdir topladı. Koro, tükçe seslendirdiği pişmaniye şarkısını seyircilerle birlikte söyledi.

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan'ı ziyaret eden heyet kentin turizm ve tarihsel özellikleri hakkında bilgi aldı. Niş televizyon kanalı NTV tarafından gerçekleştirilen röportajda İzmit ve Kocaeli'nin tarihi, turistik  ve kültürel değerlerini anlatan Adnan Zamburkan Niş kentinden turistleri kentimize beklediğini söyledi.

Art Nicomedia Derneği üyeleri önderliğinde tarihi ve turistik yerler turu yapan Niş heyeti ve koro öğrencileri özellikle Orhan Mahallesi ve çalışmaları devam etmekte olan tarih koridoru projesini çok beğendi.

İzmit Belediyesi tarafından Gölkayparkta verilen akşam yemeğine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan AKP Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, Art Nicomedia Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç, dernek üyeleri Gürel Kamış, Mücahit Alkan,Serhat Ciddi, Eren Azak, Cihan Korkmaz, Alican Altun ve Emine Şıh katıldılar. Yemeğin ardından fasıl müziği eşliğinde kurtlarını döken Niş heyeti oyun havalarında ne kadar hünerli olduklarını gösterdi.

Niş Üniversite Korosu için Şaa Şaa Barda verilen veda partisine katılan misafirler Mary Jane grubunun türkçe ve ingilizce şarkıları eşliğinde eğlendi.

Niş Üniversite Korosu programının son bölümünde konuşma yapan Art Nicomedia Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç “Art Nicomedia Derneği olarak özellikle, uluslararası projelerle kentin yurtdışında da tanıtımına katkıda bulunmak istiyoruz. Avrupanın 10 kentinde bulunan proje ortaklarımız, kent dinamikleri ve resmi kurumlarla da işbirliği içerisinde kentimizle ilgili tanıtım, turizm,araştırma, kültür ve sanat organizasyonları düzenleyerek kentin bilinirliğini arttıracak ve İzmitin adını dünyaya tanıtacak ulusal ve uluslararası projelerimiz sırasıyla gerçekleşiyor. Hoşgörü Kenti İzmit Etkinlikleri önümüzdeki yıllarda daha çok ses getirecek boyutlara ulaşacak ve kentimiz yurtdışında daha çok tanınacak.

 

Facebook etkinlik albümlerini görmek için aşağıdaki resimleri tıklayın !

 

Hoşgörü Kenti İzmit Etkinlikleri - Niş Üni Korosu KOU Konseri

 

 

Hoşgörü Kenti İzmit Etkinlikleri - Kültür Tepesi Konseri

 

Hoşgörü Kenti İzmit Etkinlikleri - Genel & Ziyaret & Eğlence

 

Hoşgörü Kenti İzmit Etkinlikleri - Nicomedia Fermanı Sunumu

 

 

Etkinlik videolarını seyretmek için aşağıdaki linkleri tıklayın !

Hoşgörü Kenti İzmit Etkinlikleri - City of Tolerance İzmit Events-1


 

Hoşgörü Kenti İzmit Etkinlikleri - City of Tolerance İzmit Event's -2

 

 


Gerçekleştirdiğimiz Projeler

Devam Et / Tamamını Görmek için SHIFT + Tıklayınız Hepsini Yükle
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7