24. Golden Beggar Film Festivali

Slovakya'nın Kosice kentinde düzenlenen, 46 ülkeden 300’ün üzerinde filmin katıldığı "24. Uluslararası Golden Beggar Film Festivali” “Young Authors” kategorisinde ortak yapımcısı olduğumuz, yönetmenliğini Caner Özarslan’ın yaptığı “Bademler”, yönetmenliğini Cansın Erülkebaş’ın yaptığı “Biz Sizi Aramayız | We Will Not Call” ve yönetmenliğini Özer Kesemen’in yaptığı “Mor Kelebekler | Purple Butterflies” isimli filmlerle yarıştık.

Festivalin yarışma bölümünden önce düzenlenen “Web, Artırılmış Gerçeklik, Bilişsel İşlemlerde Değişiklikler, Beyin Plastisitesi”, “Milliyetçilik, Kamusal Söylem ve Medya” ve “Sivil Toplum, Medya ve Milliyetçilik, Yaratılış Özgürlüğü ve Özgür Medyaya Tehditler” konulu panellere katılım sağladık. İsviçre’den Roger Worrod, Slovakya’dan Marcel Dekanovský, Slovakya’dan Karin Ragulová, Romanya’dan Ovidiu Dumitrana, İngiltere’den James Sutherland-Smith, İtalya’dan Elena Romanato ve Sırbistan’dan Darko Kovič’ten oluşan uluslararası jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda  yönetmenliğini Cansın Erülkebaş’ın yaptığı ve ortak yapımcısı olduğumuz “Biz Sizi Aramayız | We Will Not Call” isimli kısa film “Spišská Nová Ves Belediyesi Mansiyon Ödülü”ne layık görüldü.

Tarihi Old Town City Hall’de düzenlenen ödül töreninde Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği(AND) Başkanı Akın Ülkü Sevinç mansiyon ödülünü Spišská Nová Ves Belediye Başkanı Ján Volný’den aldı. Ödül töreninde Türkiye’nin Kosice Fahri Konsolosu Stefan Melnik ile biraraya gelen Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç Melnik’e göstermiş oldukları misafirperverlik için teşekkür etti ve önümüzdeki dönemlerde gerçekleştirilebilecek ortak etkinlikler için görüş alışverişinde bulundu.

Festivalle ilgili açıklama yapan AND Başkanı Akın Ülkü Sevinç “7 yıldır katıldığımız ve bu yıl 300’den fazla filmin yarıştığı Golden Beggar Film Festivali’nde ikinci ödülümüzü almanın sevincini yaşıyoruz. Kısa film prodüksiyonlarımızda emeği geçen yönetmen, oyuncu ve prodüksiyon ekibinde yeralan herkese teşekkür ediyorum. Geçen yıl Kosice’de başlattığımız görüşmeler sonucunda biz de Ağustos ayında İzmit Belediyesi işbirliğiyle dünyanın ilk deprem ana temalı kısa film festivali olma özelliği taşıyacak “1. İzmit’te Uluslararası Film Festivali(IISFF)”ni gerçekleştireceğiz. Şimdiden 100’ün üzerinde film başvurusu aldık. IISFF 17 Ağustos Depremi’ne farkındalık yaratmayı ve İzmit’in uluslararası alanda adının duyulmasına katkı sağlamayı hedefliyor. Kasım ayı içerisinde tamamlayacağımız AND 2018 kısa film prodüksiyonumuz gelecek yıl uluslararası festivallerde yarışacak. ” şeklinde konuştu.

 

Facebook etkinlik albümünü görmek için aşağıdaki resme tıklayın !

 

 

 


Gerçekleştirdiğimiz Projeler

Devam Et / Tamamını Görmek için SHIFT + Tıklayınız Hepsini Yükle
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6