Art Carnuntum Projesi Intercity Etkinlikleri – Carnuntum Day 2017

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği(AND) olarak, Avusturya’nın Hainburg kentinde gerçekleştirilen Art Carnuntum Günü etkinliğine katıldık. 

Art Carnuntum Vakfı Başkanı Prof. Dr. Piero Bordin’in ev sahipliğinde Petronell’de bulunan villa urbana kompleksinde gerçekleşen etkinlikte, 5 yıl sürecek "Dünya Tarihi İçin Önemli Yerler" temalı yeni proje döneminde yapılması planlanan sanat ve tarih projeleri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Etkinlik öncesinde 2014 yılında avrupa kültür mirasına dahil edilen Carnuntum arkeoloji parkı ziyaret edildi. Etkinliğin ardından ise Petronell Belediye Başkanı Martin Almstädter tarafından verilen akşam yemeğinde önümüzdeki yıl Nisan ayı içerisinde İzmit'te gerçekleştirilmesi planlanan “İzmit Uluslararası Kültür Sanat Festivali”nin detayları görüşüldü.

Moderatörlüğünü Art Carnuntum Vakfı Başkanı Prof. Dr. Piero Bordin’in yaptığı etkinlikte konuşma yapan AND Başkanı Akın Ülkü Sevinç, “2009 yılından bu yana tolerance edicts of Nicomedia temalı proje döneminde, İzmit’te ve avrupanın birçok kentinde uluslararası etkinlik ve projeler gerçekleştirdik. 2011 yılında İzmit Belediyesi’nin katkılarıyla Cumhuriyet Parkı içerisinde İzmit hoşgörü anıtının açılışını yaparak kentimize tarihi ve turistik açıdan da önemli bir değer kazandırdık. Bu süreçte İstanbul, Viyana, Roma, Budapeşte, Niş ve Zajecar kentlerinde düzenlenen etkinliklerde yeraldık. “Dünya Tarihi İçin Önemli Yerler” temalı yeni proje döneminde de bu projenin merkezinde yer alan kentimizde, projeye dahil olan kentlerle karşılıklı kültür, sanat ve turizm etkinlikleri yapmayı umut ediyoruz. Nisan 2018’da İzmit’te organize edeceğimiz uluslararası etkinlikte, avrupanın çeşitli ülkelerinden gelecek sanatçı, yönetmen ve tarihçileri kentimizde görmekten büyük mutluluk duyacağız” dedi.

 

Facebook etkinlik albümünü görmek için aşağıdaki resme tıklayın !

 

  

 

 

Gerçekleştirdiğimiz Projeler

Devam Et / Tamamını Görmek için SHIFT + Tıklayınız Hepsini Yükle
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6