22. Golden Beggar Film Festivali

Üstüste 5inci kez resmi davetli olarak katıldığımız, 14-18 Haziran 2016 tarihleri arasında Slovakya'nın Kosice kentinde düzenlenen "22. Uluslararası Golden Beggar Film Festivali"nde İzmitli yönetmen Fatih Yürür’ün İzmit’te çektiği “Geleceği Olmayan Adam” ve “Zemin Kat” isimli kısa filmlerle kentimizi temsil ettik.

Bu yıl 41 ülkeden 250 filmin katıldığı "22. Uluslararası Golden Beggar Film Festivali" kapsamında düzenlenen “Role of Media In Terrorism and Refguees” konulu panelde konuşma yapan Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç “Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği olarak yaklaşık 5 yıldır kısa film prodüksiyonları yapıyoruz. Bu alanda rakiplerimize göre yeni sayılırız. Her geçen sene daha çok tecrübe kazanıyoruz. Burada düzenlenen organizasyonda Türkiye’den tek resmi davetli olarak kentimizi temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Uluslararası Golden Beggar Film Festivali Yönetim Kurulu Başkanı Eva Dekanovska ile yaptığımız görüşme sonucunda önümüzdeki yıl 23. Golden Beggar Film Festivali’nin İzmit’te düzenlenmesi konusunda görüş birliğine vardık. Eylül ayından itibaren festival yönetimiyle koordineli olarak organizasyon çalışmalarına başlayıp avrupa film festivali literatüründe kült haline gelmiş bu festivali İzmitlilerle buluşturmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Slovakya’ya hareket etmeden önce Macaristan’da T.C. Budapeşte Büyükelçiliği’nde Büyükelçilik Başkatibi Metin Güler ve Türk Havayolları’nın ilk İstanbul-Kosice uçusu nedeniyle Kosice havalimanında düzenlenen törende Slovakya’da da T.C. Bratislava Büyükelçisi Lebibe Gülhan Ulutekin ile görüşme gerçekleştirip kendilerine İzmit'in sembolleri olan saat kulesi hatırası ve pişmaniye takdim ettik.

Festivalin ödül töreninin düzenlendiği tarihi Dominican Church kompleksinde yeralan Veritas salonunda Türkiye’nin Kosice Fahri Konsolosu Stefan Melnik ile de görüşmeler yapan Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç önümüzdeki dönemlerde gerçekleştirilebilecek uluslararası ortak etkinlikler için görüş alışverişinde bulundu.

 

Facebook etkinlik albümünü görmek için aşağıdaki resme tıklayın !

 

 

 

 

 

Gerçekleştirdiğimiz Projeler

Devam Et / Tamamını Görmek için SHIFT + Tıklayınız Hepsini Yükle
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5