Balkan Müzikleri Hoşgörü Kenti İzmit'te Buluşuyor

Art Nicomedia Derneği olarak, 22 Haziran - 1 Temmuz 2013 tarihleri arasında, 6 ülkeden 30 müzisyene evsahipliği yaptığımız uluslararası proje kapsamında, 10 gün boyunca kent içerisinde çeşitli müzikal ve kültürel etkinlikler gerçekleştirdik.

10 gün boyunca kentimizde kalan katılımcılar, projenin ilk yarısında takım çalışması, grup dinamiği, kültürlerarası öğrenme, önyargılar gibi atölye çalışmalarına katılırken AB Gençlik Programı, Ulusal Ajans, Eurodesk ve AB Fırsatları hakkında da bilgi sahibi oldular. 2 farklı akşamda düzenlenen kültürlerarası geceler kapsamında proje ortakları olan Türkiye, Romanya, Bosna-Hersek, Makedonya, Sırbistan ve Yunanistan’dan gelen katılımcılar geleneksel yiyecek ve içeceklerini yöresel dans ve müzikleri eşliğinde tanıttılar. Atölye çalışmalarının ardından başlayan ve 4 gün süren müzikal maratonda, ilk defa biraraya gelen 18 müzisyen, 8 farklı enstrüman, ve 10 dansçıdan oluşan grup “Hoşgörünün Melodileri”ni birlikte bestelediler ve esere uygun koreografi hazırladılar.

Projemizin önemli destekçilerinden biri olan Uluslararası Gençlik Merkezi, tüm müzik ve dans çalışmaları için imkanlarını katılımcılara sundular. Nihai eser için tüm sanatsal çalışma ve atölyeler Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. İzmit tolerance, hoşgörü,Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi tarafından da desteklenen projenin en önemli çıktısı olan “Hoşgörünün Melodileri” eseri, 5. Uluslararası Pişmaniye Festivali kapsamında Fuar alanında bulunan güneş sahnesinde düzenlenen Selçuk Balcı konserinin hemen öncesinde seslendirildi. Yaklaşık 3.000 kişi tarafından dinlenen eser dakikalarca alkışlandı.

 

Etkinlik videosunu seyretmek için aşağıdaki linki tıklayın !

 

 

Facebook etkinlik albümlerini görmek için aşağıdaki resimleri tıklayın !

Balkan Müzikleri İzmit'te Buluşuyor Projesi - Tours & Visits

 

Balkan Müzikleri İzmit'te Buluşuyor Projesi - Workshops

 

Balkan Müzikleri İzmit'te Buluşuyor Projesi - Kültürlerarası Gece-1

 

Balkan Müzikleri İzmit'te Buluşuyor Projesi - Kültürlerarası Gece-2

 

Balkan Müzikleri İzmit'te Buluşuyor Projesi - Konserler

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5