Art Carnuntum Projesi Intercity Etkinlikleri – Ponte Milvio Events

İzmit proje koordinasyonunu sürdürdüğümüz "Art Carnuntum" projesi kapsamında Roma Belediyesi’nin davetlisi olarak katıldığımız "Ponte Milvio Events" etkinliklerinde, proje kapsamında önümüzdeki dönemlerde yapılması planlanan uluslararası kültür ve sanat etkinlikleriyle ilgili olarak altyapı toplantıları gerçekleştirdik.

Art Nicomedia Derneği Başkanı ve Art Carnuntum Projesi İzmit Direktörü Akın Ülkü Sevinç'in koordine ettiği İzmit temsil heyetinde İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'da yer aldı.

Art Carnuntum Vakfı Başkanı Piero Bordin evsahipliği yaptığı "Ponte Milvio Etkinlikleri"nin ilk gününde 1700 yıl önce Nicomedia'dan yayınlanan Milano Hoşgörü Fermanı konulu sempozyum gerçekleştirildi. Sempozyuma, Avusturya'nın İtalya Büyükelçisi Dr. Christian Berlakovits, tarihçi Dr. Antonio Palazzi, Roma Kültür Vakfı'ndan Dr. Giulia Torri, Pro Oriente Derneği Başkanı Dr. Johann Marte ve Art Carnuntum Vakfı Başkanı Piero Bordin konuşmacı olarak katıldılar. Sempozyum öncesinde, 23 Temmuz 2011 tarihinde İzmit Belediye'sinin evsahipliği yaptığı "Hoşgörü Kenti İzmit" etkinliklerinden fotoğraflar sergilendi.

Etkinliklerin ikinci gününde ise Avusturya Büyükelçiliği'nde verilen resepsiyonda projeye dahil kentler arasında kültürel, sportif ve tarihsel alanlarda projeler üretilmesi için görüşmeler yapıldı.

 

Facebook etkinlik albümünü görmek için aşağıdaki resme tıklayın !

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5